St-Pascal Show (Kamouraska)

Return to list of exhibitions (archives)

 

JUNIOR CALF
INTERMEDIATE CALF
SENIOR CALF
SUMMER YEARLING
JUNIOR YEARLING
SENIOR YEARLING
JUNIOR CHAMPION
RESERVE JUNIOR CHAMPIONNE
JUNIOR HONORABLE MENTION
JUNIOR EXHIBITOR
JUNIOR BREEDER
JUNIOR BREEDER’S HERD
2 YEAR OLD
3 YEAR OLD
4 YEAR OLD
5 YEAR OLD
MATURE COW
GRAND CHAMPION
RESERVE GRAND CHAMPION
HONORABLE MENTION
BEST UDDER
BREEDER’S HERD
PROGENY OF DAM
PREMIER BREEDER
PREMIER EXHIBITOR
TOTAL PERFORMANCE

JUNIOR CALF


1- De Fraserville Domby - ET
(Mapleburn Remington –ET)
Ferme Rioux & Frères Inc., Rivière-du-Loup, QC

2- Kingstar Poker Beauty
(Des Chamois Poker –ET)
Kingstar Genetic, Témiscouata-Sur-Le-Lac, QC

3- Ayr-Ouelle Opp Barbara 54
(Faucher Opportunity –ET)
Ferme Ayr-Ouelle, Rivière-Ouelle, QC

4- Kingstar Dreamer Gloria
(Nexus Dreamer)
Kingstar Genetic, Témiscouata-Sur-Le-Lac, QC

5- Chaluka Rockstar Banquise
(Kamouraska Rockstar)
Ferme Charest, St-Alexandre-de-Kamouraska, QC

6- Ayr-Ouelle Predator Barbara 55
(Forever Schoon Predator –ET)
Ferme Ayr-Ouelle, Rivière-Ouelle, QC

Top of page

INTERMEDIATE CALF


1- Lapokita Rockstar Jolie -ET
(Kamouraska Rockstar)
Ferme-École Lapokita, La Pocatière, QC

2- Ayr-Ouelle BBBK Shes A Twist
(Blackaddar B B Kellogg)
Ferme Ayr-Ouelle, Rivière-Ouelle, QC

3- Labrie Amanda
(Forever Schoon Predator –ET)
Marie-Hélène Labrie & Daniel Nicole, St-Alexandre, QC

Top of page

SENIOR CALF


1- Honor-Roll Traveller Tacey
(Right Angle BBBK Traveller)
Jean-Philippe Charest, St-Alexandre, QC

2- Chaluka Free Beer Alison
(Terrace Bank Free Beer –ET)
Ferme Charest, St-Alexandre-de-Kamouraska, QC

3- Du Patrimoine Bingo Adrianna
(Palmyra Bingo –ET)
Marie-Hélène Labrie & Daniel Nicole, St-Alexandre, QC

Top of page

SUMMER YEARLING


1- Kamouraska Arizona
(Kamouraska Volvo –ET)
Ferme Kamouraska 2000 Inc., Kamouraska, QC

2- Red Zone Poker Ashley
(Des Chamois Poker –ET)
Marie-Hélène Labrie & Daniel Nicole, St-Alexandre, QC

3- Ayr-Ouelle Woodrow Barbara 50
(Mapleburn Woodrow –ET)
Ferme Ayr-Ouelle, Rivière-Ouelle, QC

4- Ayr-Ouelle Burdette Barbara 51
(Palmyra Tri-Star Burdette –ET)
Ferme Ayr-Ouelle, Rivière-Ouelle, QC

5- Red Zone Burdette Andy
(Palmyra Tri-Star Burdette –ET)
Marie-Hélène Labrie & Daniel Nicole, St-Alexandre, QC

6- Chaluka Beckham Adalie
(Du Petit Bois Beckham)
Ferme Charest, St-Alexandre-de-Kamouraska, QC

7- Bourgo Oblique Red Apple
(Jelyca Oblique)
Ferme Dubourg Enr., St-Philippe de Néri, QC

Top of page

JUNIOR YEARLING


1- Sameray Poker Kameron
(Des Chamois Poker –ET)
Ferme Bouchard Enr., St-Pascal, QC

2- Ayr-Ouelle Calimero Barbara 49
(Margot Calimero)
Ferme Ayr-Ouelle, Rivière-Ouelle, QC

3- Chaluka Facylity Abile
(La Sapiniere Facylity)
Ferme Charest, St-Alexandre-de-Kamouraska, QC

4- Ayr-Ouelle Burdette Red Clover
(Palmyra Tri-Star Burdette –ET)
Maxime Turcotte, Rivière-du-Loup, QC

Top of page

SENIOR YEARLING


1- Sameray Karohot Dana
(Hautpre Karohot)
Ferme Bouchard Enr., St-Pascal, QC

Top of page

JUNIOR CHAMPION

HONOR-ROLL TRAVELLER TACEY

Top of page

RESERVE JUNIOR CHAMPIONNE

KAMOURASKA ARIZONA

Top of page

JUNIOR HONORABLE MENTION

LAPOKITA ROCKSTAR JOLIE -ET

Top of page

JUNIOR EXHIBITOR

FERME AYR-OUELLE

Top of page

JUNIOR BREEDER

FERME AYR-OUELLE

Top of page

JUNIOR BREEDER’S HERD

FERME AYR-OUELLE

Top of page

2 YEAR OLD


1- Chaluka Poker Youpine
(Des Chamois Poker –ET)
Ferme Charest, St-Alexandre-de-Kamouraska, QC

2- Ayr-Ouelle P.B. Barbara 45
(Forever Schoon Pretty Boy –ET)
Ferme Ayr-Ouelle, Rivière-Ouelle, QC

3- Ayr-Ouelle Poker Snow Ball
(Des Chamois Poker –ET)
Ferme Ayr-Ouelle, Rivière-Ouelle, QC

4- Red Zone Burdette Zalaé
(Palmyra Tri-Star Burdette)
Marie-Hélène Labrie & Daniel Nicole, St-Alexandre, QC

5- De Fraserville Ding –ET
(Palmyra Tri-Star Burdette –ET)
Ferme Rioux & Frères Inc., Rivière-du-Loup, QC

Top of page

3 YEAR OLD


1- Chaluka Nemo Xioli –ET
(Beau Lac Nemo –ET)
Ferme Charest, St-Alexandre-de-Kamouraska, QC

2- Ayr-Ouelle PS Barbara 40
(Duo Star Pokerstars)
Ferme Ayr-Ouelle, Rivière-Ouelle, QC

Top of page

4 YEAR OLD


1- Chaluka Bending Virole
(Palmyra Jerry Bendig –ET)
Ferme Charest, St-Alexandre-de-Kamouraska, QC

2- Chaluka Reality Xena
(Palmyra Tri-Star Reality)
Ferme Charest, St-Alexandre-de-Kamouraska, QC

Top of page

5 YEAR OLD


1- Ayr-Ouelle Loto Primerose 28
(Faucher Loto –ET)
Ferme Ayr-Ouelle, Rivière-Ouelle, QC

Top of page

MATURE COW


1- Red Zone Sunflower –ET
(Margot Calimero)
Marie-Hélène Labrie & Daniel Nicole, St-Alexandre, QC

Top of page

GRAND CHAMPION

CHALUKA NEMO XIOLI –ET

Top of page

RESERVE GRAND CHAMPION

CHALUKA BENDING VIROLE

Top of page

HONORABLE MENTION

RED ZONE SUNFLOWER –ET

Top of page

BEST UDDER

CHALUKA NEMO XIOLI –ET

Top of page

BREEDER’S HERD

CHALUKA

Top of page

PROGENY OF DAM

RED ZONE SUNFLOWER –ET

Top of page

PREMIER BREEDER

FERME AYR-OUELLE

Top of page

PREMIER EXHIBITOR

FERME AYR-OUELLE

Top of page

TOTAL PERFORMANCE

CHALUKA NEMO XIOLI –ET (1198 PTS)

 

Membre zone

Search

Search


Connection

Animal query
Octobre 2019
DIMLUNMARMERJEUVENSAM
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31